Otvorena izložba: „Običan malecki san“ autora Milutina Obradovića

U okviru tradicionalne manifestacije „Beransko kulturno ljeto“, sinoć je u izuzetno posjećenoj galeriji Polimskog muzeja otvorena izložba pod nazivom: „Običan malecki san“, akademskog slikara Milutina Obradovića. Izložbu je svečano otvorio predsjednik opštine Berane gospodin Dragoslav Šćekić, dok je na početku otvaranja ispred JU „Polimski muzej“ Berane pozdravnu riječ uputila direktorica muzeja gospođa Violeta Folić.Na kraju se publici obratio i sam autor izložbe gospodin Milutin Obradović.

U muzičkom dijelu programa nastupile su učenice umjetničke škole osnovnog i srednjeg muzičkog obrazovanja za talente Andre Navara. Trio violina čine mlade i talentovane Amila Ašimović, Marija Nedić i Tea Lekić.

Milutin Obradović je do sada imao više samostalnih izložbi u Crnoj Gori, Srbiji, Sloveniji, kolektivnih izložbi u Rimu, Milanu i u Parizu, a evo po prvi put će imati izložbu i u Beranama.

On je pažnju na sebe i svoje stvaralaštvo skrenuo eksplozijom boja, emocija i strasti, prije svega motivom konja. A značajno je napomenuti i da je to umjetnik koji je dobitnik prestižnih nagrada za savremeno umjetničko stvaralaštvo koji je i međunarodno priznat među afirmisanim evropskim slikarima. Izložba broji 30 slika rađenih tehnikom uljanih boja na platnu.

Katalog “Običan malecki san”