Otvorena izložba slika ,,Unutrašnji prostori“, autorke Kristine Lazarević

U petak, 15.decembra, u galeriji ,,Nikola i Uglješa Popović“, sa početkom u 19 časova, otvorena je izložba slika ,,Unutrašnji prostori“, autorke Kristine Lazarević.Na izložbi je govorila direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić koja je kazala da je za godinu dana otkad je galerija “Nikola i Uglješa Popović” otvorena i predata na upravljanje Polimskom muzeju, u njoj organizovano 15 kulturno-umjetničkih programa, od čega je ova izložba sedma po redu. Izložbu je otvorio potpredsjednik Opštine Berane Damjan Ćulafić.

“Njene slike, crteži i grafike, dominantno rađeni u manjim formatima, sakrivaju mnogo više nego što otkrivaju. U tome je, verujem, i čar slike, čar stvaranja… Često pomislim da upoznajem sve više ljudi koji su mlađi od mene, među kojima je i autorka ove divne izložbe, no, to istovremeno znači  da se počesto u isto vrijeme susrećem sa ljudima iskustveno mnogo bogatijim nego što bi se od njihovih godina moglo očekivati. Na ovu pomisao su me dovele slike Kristine Lazarević rađene, dominantno, u kombinovanoj tehnici”, rekao je Ćulafić.

Kristina Lazarević, rođena je 1993. Osnovnu i srednju školu završila u Beranama. Diplomirala 2021. godine  na Akademiji likovnih umjetnosti Trebinje na Katedri za grafiku u klasi Taide Jašarević Hefford. Dobitnica Godišnje nagrade za grafiku 2020. od strane ALU Trebinje. Član je ULUCG od 2023.godine. Apsolvent na Filološkom fakultetu u Nikšiću, na Odsjeku za engleski jezik i književnost, a trenutno živi i radi u Beranama kao profesorka Likovne kulture, Likovne umjetnosti i Estetike. Učesnica brojnih kolektivnih izložbi, projekata, seminara u regionu i inostranstvu.