Ministar kulture posjetio Polimski muzej

Ministar kulture Aleksandar Bogdanović boravio je u radnoj posjeti Beranama povodom otvaranja dvanaeste ljetnje diplomatske škole „Gavro Vuković“.

Nakon svečane ceremonije otvaranja škole, predsjednik opštine i ministar kulture sa svojim sardanicima održali su sastanak na kojem su razgovarali o različitim temama. Na sastanku sa gospodinom Bogadnovićem razgovarano je da već tokom naredne godine počnu zajedničke aktivnosti na rekonstrukciji, kako bi došli do kvalitetnog rešenja koje bi dovelo do očuvanja izletišta i kompleksa na Jasikovcu.Takodje je razgovarano i o sektoru kreativnih industrija, kao i o međunarodnoj saradnji kao posebnom segmentu.

Po završetku sastanka ministar Bogdanović je zajedno sa predsjednikom Šćekićem obišao Polimski muzej gdje su potom upriličene izjave za predstavnike medija.U nastavku je izrazio zadovoljstvo što je u prilici da u sklopu posjete Beranama obiđe i Polimski muzej i tom prilikom se zahvalio direktorici Violeti Folić na gostoprimstvu.

Naglasio je da Polimski muzej ima raznorodne aktivnosti i da se godinama unazad bavi različitim dijapazonom tih aktivnosti, kao i da će u narednom periodu podržavati aktivnosti ove ustanove.

Foto: Ministarstvo kulture