DogađajiVijesti

Održano književno veče Milana Kneževića

U okviru svojih književnih nastupa po Crnoj Gori Milan Knežević je večeras  u Beranama održao svoje Književno veče u Polimskom muzeju.

Knežević je ljubiteljima pjesničke riječi govorio izabrane stihove iz objavljenih zbirki poezije, posebno iz knjige pjesama „Robijaški refreni“, a osvrnuo se i na svoj roman „Obala Nesanice“. O poetici Kneževića govorili su prof. dr Dragan Koprivica, koji je kao gost  programa nastupio i u muzičkom dijelu večeri, medijator je bila dr Marija Vešović, a poeziju Kneževića govorila je studentkinja Nataša Milić.

Milan Knežević, profesor srpskog jezika, izuzetno je plodan pisac, autor već šest zbirki poezije, a sedma knjiga mu je roman „Obala Nesanice” (2021) u izdanju beogradskog „Štampar Makarija”, za koju je u januaru 2022. dobio nagradu beogradskog „Ježa“ „Slobodan Kostić“, za humor u satiri, uz proglašenje u beogradskom teatru „Slavija”. Za ovaj roman u aprilu 2022. dobio je i najznačajniju nagradu Udruženja književnika Srbije, „Radoje Domanović“, za najuspješniji satirični roman godine, i „Vidovdansku povelju” UKCG.