Otvorena izložba fotografija: ,,Život Aleksandro-nevske lavre u slici i riječi“

U okviru manifestacije ,,Beransko kulturno ljeto 2017“, u srijedu 19 jula su počeli i ,,Dani ruske kulture“, otvaranjem izložbe fotografija ,,Život Aleksandro-nevske lavre u slici i riječi“, autora Miodraga Miša Brankovića, u galeriji Polimskog muzeja. Aleksandro-nevska lavra je jedna od najvećih svetinja Rusije, osnovao ju je ruski car Petar Veliki 1710. g. i nalazi se u Sankt Peterburgu, a među fotografijama koje su izložene brojne su one  iz te svetinje sa početka prošlog vijeka, kao i mnoge novijeg datuma, koje u punom svijetlu prikazuju svu ljepotu ove prelijepe građevine. Izložba se organizuje u saradnji sa Eparhijom budimljansko-nikšićkom. Na otvaranju su govorili direktorica Polimskog muzeja, Violeta Folić, kao i predsjednik opštine Berane, Dragoslav Šćekić, u svojstvu domaćina, kao i NJ. P. Episkop budimljansko-nikšićki, gospodin Joanikije, koji su poželjeli dobrodošlicu gostima iz Rusije, osvrnuli se na viševjekovno prijateljstvo i neraskidive veze naših naroda, kao i nadu da će se to nastaviti i ubuduće u još većoj mjeri. Takođe je govorio i g. Vladimir Gurko, otpravnik poslova u ambasadi Ruske Federacije u Crnoj Gori, koji se zahvalio na dobrodošlici i uopšte ideji organizovanja ,,Dana ruske kulture“, jer sve to doprinosi upoznavanju građana sa ruskom kulturom i Rusijom uopšte i produbljivanju veza. Izložba će, kao i manifestacija ,,Dani ruske kulture“, trajati do 26. jula.