U okviru manifestacije Noć muzeja otvorena izložba restauriranih slika Miomira Miša Popovića

Ove godine, Polimski muzej je odlučio da Noć muzeja obilježi u subotu 15. maja, izložbom restauriranih slika Miomira Miša Popovića. Mišo Popović je vjerovatno i najpoznatiji slikar iz ovih krajeva, poznat širom Evrope, koji je svoj legat zavještao Polimskom muzeju. Jedan dio slika nije u dobrom stanju, pa Polimski muzej u saradnji sa Opštinom Berane radi na restauraciji tih slika. Tokom prošle godine restaurirana je 21 slika, koje će i biti izložene , a restauraciju je uradio Živko Radović.

Noć muzeja je manifestacija koja se pod različitim varijacijama osnovnog naziva, i u različitim terminima, ponegdje i više puta godišnje, održava u više zemalja Evrope. Prva Noć muzeja održana je u Berlinu 1997. godine pod nazivom Duga noć muzeja (nem. Lange Nacht der Museen) i vrlo brzo je postala popularna u mnogim državama.

Osnovna ideja Noći muzeja je da se široj publici, a prije svega mladima, omogući da muzeje posjete van redovnog muzejskog radnog vremena, u vrijeme koje uobičajeno posvećuju zabavi.

U ime sekretarijata za sport, kulturu, mlade,  i saradnju sa NVO, izložbu je otvorio Predrag Šćekić, a u ime muzeja o izložbi govorili su Jelena Bojović i Radule Nenadović.