DogađajiVijesti

Ministarka Bratić posjetila Polimski muzej

Tokom drugog dana zvanične posjete sjevernoj regiji Crne Gore, ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta, Vesna Bratić, boravila je, sa svojom delegacijom, u Beranama. Srdačni prijem ministarke Bratić, u zgradi Opštine, upriličilo je lokalno rukovodstvo na čelu sa v. d. predsjednika Opštine, gospodinom Markom Lalevićem. Sastanak, kome su prisustvovali visoki funkcioneri Opštine Berane, protekao je u prijateljskom raspoloženju i predusretljivoj atmosferi. Nakon prijema ministarka Bratić posjetila je Polimski muzej, gdje ju je direktorica muzeja Violeta Folić upoznala sa radom i planovima ove ustanove, kao i projektima  koje je Polimski muzej sproveo .Tokom posjete ministarka je obišla galeriju i izložbeni prostor gdje se nalazi stalna postavka muzeja. O postavci i ostalim muzejskim predmetima delegaciju je upoznao dokumentarista Polimskog muzeja Slobodan Obradović.