Otvorena izložba slika pod nazivom ,,Berane – Ivangrad – Berane“, autora Milorada – Piža Jovančevića

U subotu, 15. jula, u 20 časova, u galeriji ,,Nikola i Uglješa Popović“, otvorena je izložba slika pod nazivom ,,Berane – Ivangrad – Berane“, autora Milorada – Piža Jovančevića, u organizaciji Sekretarijata za kulturu, omladinu i odnose sa NVO i JU ,,Polimski muzej“. Jovančević na svojim slikama prikazuje Berane u rasponu od jednog vijeka i postepenu tranformaciju kroz vrijeme. Ovo je njegova prva samostalna izložba.

Na otvaranju su govorili Violeta Folić – direktorica Polimskog muzeja, Remzija Ramusović iz Sekretarijata za kulturu, omladinu i odnose sa NVO, Miomirka Mira Saičić- multidisciplinarni umjetnik, kao i sam autor Milorad Jovančević.

Milorad – Pižo Jovančević, rođen je u Beranama 1959.god. Osnovnu školu i Gimnaziju ,,Panto Mališić“ pohađao je u Ivangradu. Završio je Visoku turističku školu. Njegov talenat za slikanje otkrio je prof. Danilo Dašo Otović, u osnovnoj školi. Tada, zajedno sa još četiri učenika pobjeđuje na saboru Vuka Karadžića u Tršiću. Počeo je da se bavi slikarstvom u ranoj mladosti a sada se posle duže pauze ponovo vraća slikarstvu i slika razne motive: pejzaže, mrtvu prirodu, motive starih gradova.

Izložbu posjetioci mogu pogledati svakog radnog dana u terminima od 11-14h i 17-20h.