DogađajiVijesti

Promovisan roman ,,Nebeska svadba“, autorke Miomirke Mire Saičić

Promocija romana ,,Nebeska svadba“, autorke Miomirke Mire Saičić,  održana je u ponedeljak, 17.jula, u galeriji Polimskog muzeja, sa početkom u 20 časova. Roman je posvećen strijeljanju đaka u Kragujevcu, 21.oktobra 1941.godine i na osnovu istog je nastala i pozorišna predstava, koja je postala i stalni eksponat u filmskoj sobi Muzeja žrtava Šumarice, u Kragujevcu. Niko do sada nije napisao roman o ovoj temi, tako da je  „Nebeska svadba“ prvi roman srpske književnosti posvećen stradanju đaka u Kragujevcu. Po istom romanu je radio Beograd snimio dramu, premijera će biti u oktobru ove godine, a predlog je i da ovaj roman uđe u lektiru.

Autorka romana Miomirka Mira Saičić rođena je u Beranama, gdje je završila gimnaziju i muzičku školu. Studije TMF-a završila je u Beogradu, licencirani je profesor tehnike i tehnologije kao i predavač stručnog engleskog za tehniku i tehnologiju. Ona je multidisciplinarni umjetnik – poeta, pisac, slikar. Dobitnica je prestižne nagrade Japana za likovno dječije stvaralaštvo i nagrada: ,,Plava ptica“, ,,Bulka“, ,,Ohridski biser“. Nosilac je i prestižne nagrade ,,Prsten knjeginje LJubice“, koju dođeljuje udruženje književnika Srbije i ministarstvo kulture Republike Srbije za poeziju. Član je udruženja književnika Srbije.

Na promociji su govorili: Batrić Konatar-književnik, David Lalić-književnik, Ljerka Petković- književnica, kao i sama autorka Mira Saičić. U muzičkom dijelu nastupila je Darija Aković.

Moderatorka večeri bila je Gorica Ćulafić.