Otvorena izložba fotografija “Ljudska prava kroz objektiv mladih Roma i Egipćana”,

U okviru programa „Nevladine organizacije u akciji promocije i zaštite ljudskih prava Roma i Egipćana u Crnoj Gori“, koji realizuje Help u saradnji sa partnerskom romskom organizacijom mladih „Koračajte sa nama – Phiren Amenca“, danas je u galeriji Polimskog muzeja otvorena izložba fotografija “Ljudska prava kroz objektiv mladih Roma i Egipćana”. Nakon izložbe održan je Okrugli sto na temu ljudskih prava i inkluzije Roma i Egipćana u većinsku populaciju.

Izložbu je otvorila direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić, koja je izrazila spremnost da pomogne i podrži organizatore pri realizaciji ovakvih i sličnih aktivnosti.

Na otvaranju kao i na okroglom stolu govorili su: Aziz Alija, ispred beranske romsko-egipćanske organizacije “Pružena ruka”, Elvis Beriša, direktor romske organizacije mladih “Phiren Amenca – Koračajte sa nama”, Biljana Jovićević, predstavnica njemačke organizacije “Help”, dok je program vodila Jelena Bojović.

Za ovu izložbu odabrano je 27 fotografija, među kojima su i one 15-godišnjih učenika Srednje stručne škole Berane i rep muzičara Enisa Zumberija i Erđana Beriše.Pored Berana, ova izložba je upriličena u Podgorici i Bijelom Polju, a u planu je organizovanje izložbe u još nekoliko gradova Crne Gore.

Izložba i okrugli sto su organizovani uz poštovanje mjera za borbu protiv korona virusa.