Vijesti

Promovisana knjiga karikatura i kolumni: „Ne damo svetinje“, autora Gorana Šćekića

U organizaciji Opštine Berane i Polimskog muzeja, u petak, 5. marta, u izložbenom prostoru Polimskog muzeja održana je prva promocija knjige karikatura i kolumni pod nazivom „Ne damo svetinje“,  autora Gorana Šćekića. U pitanju je treća knjiga karikatura ovog autora u izdanju „Obodskog slova“ iz Podgorice. Dominantna tema u karikaturama i kolumnama koje su pretočene u ovu knjigu predstavlja usvajanje zakona o vjeroispovijesti, koji je izazvao masovne protestne litije širom Crne Gore.

Na početku je pročitano pismo Ministarke prosvjete, nauke, kulture i sporta dr Vesne Bratić, kojim je pozdravila učesnike i goste na promociji.Ministarka je imala želju da prisustvuje ovom dogadjaju, ali je iz objektivnih razloga spriječena. U ime Episkopa budimljansko-nikšićkog Gospodina Joanikija, prisutnima se obratio ipodjakon Nikola Joksimović.

O knjizi su još govorili Radomir Uljarević-pjesnik i izdavač, Milica Bakrač-pjesnikinja, Milutin Mićović-pjesnik, Darko Jovović-pjesnik, kao i sam autor.Program je vodila Jelena Bojović, a nakon promocije za goste je upriličen koktel.

Prenos uživo sa promocije svi zainteresovani su mogli pratiti i putem društvene mreze facebook.