IzložbeVijesti

Održana manifestacija: ,,Žensko stvaralaštvo Berana”

U ponedeljak 9. marta, u izložbenoj sali Polimskog muzeja održana je kulturno-umjetnička manifestacija pod nazivom ,,Žensko stvaralaštvo Berana“. Ovaj događaj  okupio je umjetnice raznih profila, koje žive ili su porijeklom iz Berana. Prisutne su bile slikarke, književnice, muzičarke, kao i pjevačke grupe, tako da je publika bila u jedinstvenoj prilici da uživa  u raznim vidovima umjetnosti tokom jedne večeri. Na otvaranju manifestacije govorili  su  Radule Nenadović- menadžer projekta, Jelena Bojović, koja je vodila program, dok je manifestaciju otvorila Jelena Božović-pomoćnica sekretara sekretarijata za sport, omladinu i saradnju sa NVO. Nakon završetka programa upriličen je svečani koktel u galerijskom prostoru Polimskog muzeja, gdje će posjetioci narednih 15 dana imati priliku da vide umjetničke slike autorki koje su učestvovale na ovoj manifestaciji.

Za ovu manifestaciju je uradjen katalog kojeg možete preuzeti u digitalnoj formi sa našeg sajta.

Događaj je finansiran od strane Ministarstva kulture Crne Gore, kao i od opštine Berane, a organizovan od strane Polimskog muzeja.Projekat su sproveli Radule Nenadović- dokumentarista u Polimskom muzeju, Marko Cimbaljević- muzejski informatičar, Jelena Bojović- muzejski pedagog, a uz pomoć direktorice Polimskog muzeja Violete Folić.

Katalog Zensko stvaralastvo Berana