Otvorena izložba: „Crna Gora – narod, jezik, crkva kroz istorijska dokumenta “

U galeriji Polimskog muzeja, u prisustvu velikog broja posjetilaca, otvorena je izložba pod nazivom: „Crna Gora – narod, jezik, crkva kroz istorijska dokumenta “. Izložbu je otvorio Njegovo Preosveštenstvo Episkop budimljansko-nikšićki, Gospodin Joanikije. Autor izložbe je Jovan B. Markuš, a dizajn izložbe je uradio  Mirko Toljić.

Izložba  se sastoji iz prikupljene raznorodne, dostupne građe koja govori o jeziku, narodnosti i crkvi u Crnoj Gori. O Markuševoj zbirci istorijskih dokumenta govorili su prof. dr Drago Perović i prof. dr Jelica Stojanović. Voditelj programa bio je Vasko Dragović.

Organizatori izložbe su Matica srpska-Društvo članova u Crnoj Gori, Eparhija budimljansko-nikšićka i Polimski muzej.