Izložba radova 70 likovnih stvaralaca

U galeriji Polimskog muzeja otvorena je tradicionalna izložba Udruženja likovnih umjetničkih stvaralaca Crne Gore.

Na izložbi se svojim umjetničkim djelima predstavilo oko sedamdesetak likovnih stvaralaca i njihovih djela, a zvanično je otvorio član ULUSCG Todor Živaljević.

On je kazao da su među izlagačima „obični ljudi, različitih zanimanja i duhovnih opredjeljenja, koje je ujedinila nesvjesna potreba da svako priča svoju likovnu priču, po unutrašnjoj potrebi, slobodno, bez predrasuda da li će se nekome dopasti ili ne”.

Živaljević je naglasio da se udruženje drugi put tradicionalno predstavlja van svog galerijskog prostora. On je Polimskom muzeju poklonio jednu od slika iz kolekcije udruženja.

VIJESTI ONLINE