Međunarodna saradnjaVijesti

Učesnici međunarodne razmjene posjetili Polimski muzej

U petak, 8. septembra, učesnici međunarodne razmjene i predstavnici Sekretarijata za kulturu, omladinu i odnose sa NVO posjetili su Polimski muzej. Ovom prilikom  ih je  dočekao i sproveo kroz muzej Vlado Lutovac, dipl. arheolog i kustos Polimskog muzeja, upoznao ih sa istorijatom muzeja kao i stalnom postavkom.Tokom posjete, obišli su galeriju i izložbeni prostor muzeja, i imali priliku da čuju interesantne informacije i upoznaju se sa bogatim kulturno-istorijskim nasleđem našeg kraja, kroz arheološku, istorijsku, etnološku, heraldičku zbirku i zbirku oružja. Takođe su imali priliku i da  u galeriji muzeja obidju  izložbu “Vjekovno kulturno nasleđe – crkve i manastiri Polimlja”.

U toku je realizacija projekta “Youth and street workout” koja podrazumijeva međunarodnu razmjenu u periodu od 02-10.09.2023 godine.Organizatori su Sekretarijat za kulturu, omladinu i odnose sa NVO opštine Berane, a u saradnji sa partnerima “LASSO” (Luksemburška akademija za organizaciju spektakala u sportu), NVO „Zajedno za Crnu Goru“ i „Škola sporta Iva“ iz Berana.Projekat međunarodne razmjene se realizuje u sklopu programa “Echange Européen” a finansira se od Erasmus + programa.