Međunarodna saradnjaVijesti

Učenici iz Sjeverne Makedonije i njihovi profesori posjetili Polimski muzej

U okviru programa razmjene učenika, učenici iz Sjeverne Makedonije i njihovi profesori predvođeni domaćinima iz Berana, profesorkama i učenicima Beranske gimnazije, posjetili su juče Polimski muzej . Posjeta je realizovana u sklopu projekta   „RICO”, koji se odnosi na Regionalnu omladinsku prekograničnu saradnju za zemlje zapadnog Balkana. Tom prilikom su ih dočekali i sproveli dokumentarista Polimskog muzeja Radule Nenadović i savjetnica za odnose s javnošću Jelena Bojović, i upoznali ih sa istorijatom muzeja kao i stalnom postavkom.

Ove godine 15 učenika i dva profesora iz Probištipa borave u Beranama. Razmjenu učenika u okviru pomenutog projekta finansira EU, a gimnazija , „Panto Mališić”   jedina je od četiri srednje škole u Crnoj Gori čija je aplikacija za projekat realizovana.

Profesorke i đaci iz Sjeverne Makedonije, izrazili su zahvalnost na dobrodošlici i lijepom prijemu, uz obećanje da će naš muzej i u budućnosti posjećivati sa nekim novim grupama učenika.