U okviru manifestacije “Noć muzeja” otvorena izložba fotografija

Sinoć je u okviru manifestacije “Noć muzeja”, u galeriji Polimskog muzeja, pred mnogobrojnim gostima i posjetiocima otvorena izložba fotografija pod nazivom ,,Wonders of the Hoo trails“. Posjetioci su se kroz prikaz 50 fotografija upoznali sa divljim biljnim i životinjskim svijetom prekogranične regije Crne Gore i Srbije. Ova izložba je realizovana u sklopu Hu Hu projekta, projekta IPA Programa prekogranične saradnje Srbija-Crna Gora 2014-2020, Ministarstva javne uprave Crne Gore, NVO Sjeverna zemlja Berane i  Regionalne turističke organizacije Sandžaka.

Ispred JU Polimski muzej, prisutne je pozdravila savjetnica za odnose s javnošću Jelena Bojović. Posjetiocima se obratila i Lejla Abdić, projektna koordinatorka za održivi razvoj u Centra za zaštitu i proučavanje ptica, kao i neki od autora fotografija, uz zanimljive priče o nastanku istih.

Posjetioci će moći da pogledaju izložbu narednih sedam dana, nakon čega će biti otvorena i u ostalim opštinama projektnog područja.