DogađajiVijesti

Promovisana knjiga „Tragovima života“, autora Gojka Kneževića

Večeras je u galeriji Polimskog muzeja promovisana knjiga „Tragovima života“, autora Gojka Kneževića. Na promociji su govorili prof.dr Miroslav Doderović, geograf, mr Ivan Radulović, istoričar, Damjan Ćulafić, potpredsjednik Opštine Berane, Violeta Folić, direktorica Polimskog muzeja, kao i autor.Moderator programa bila je Jelena Bojović.

Gojko Knežević rođen je 18. septembra 1952. godine u Velici pod Čakorom. Osnovnu školu završio je u Murini, Gimnaziju u Peći, a Pedagošku akademiju – Odsjek za ruski jezik i književnost u Nikšiću. Novinarstvom se bavi od studentskih dana – od 1975. godine, kada je prvi tekst objavio u prvom broju „Univerzitetske riječi“, kao član Izdavačkog savjeta tog glasila Univerziteta Crne Gore. Objavljivao je i u mnogim drugim dnevnim listovima i nedeljnicima (,,Pobjeda“, ,,Ovdje“, ,, Stvaranje“ i dr.), više od 20 hiljada tekstova raznog žanra – od fleš vijesti i informacije do složenih tema, intervjua i reportaža. Pisao o ljudima raznih zanimanja i svih nacionalnih, vjerskih i političkih uvjerenja.

Dobitnik je Prve nagrade za 2002. godinu i Nagrade za životno djelo Udruženja novinara Crne Gore (2013). Živi, sa porodicom, u Nikšiću i Velici.