Otvorena izložba ,, Slike i crteži “ istaknutog slikara Naoda Zorića

Sinoć je u galeriji Polimskog muzeja otvorena izložba ,, Slika i crteža” akademskog slikara Naoda Zorića. Na njegovim slikama prikazani su ljudi crnogorskog krša, gorštaci, izražajni likovi uokvireni tamnim tonovima.

Na početku otvaranja izložbe, pozdravnu riječ ispred JU ,, Polimski muzej “, uputila je direktorica muzeja Violeta Folić. Nakon nje, publici se obratio i sam autor, Naod Zorić. Umjetnik je istakao da je crtež istina o njemu. Slikarstvu, dodaje, ne treba mnogo boje ali stvaraocu treba mir, harmonija.

Izložbu je otvorio magistar filmske i TV režije i direktor crnogorske Kinoteke, gospodin Goran Bjelanović. ,, Mislim da Naod može bilo koje svoje platno da prisloni uz platna Modiljanija, Pikasa, Rembranta, Goje…Svako od njih ima autentičnu, sopstvenu snagu, nivoi etike i estetike su tu negdje s tim što mi mislimo da je etika na našoj strani” kazao je Bjelanović.

Program je vodila Jelena Bojović.

Zainteresovani će moći da pogledaju izložbu u galeriji muzeja, narednih 15 dana, nakon čega će biti priređena u Beogradu.