Događaji

Održana projekcija dokumentarnog filma ,,Mariupolj – Stradanje i vaskrs grada“, novinara Igora Damjanovića

Projekcija dokumentarnog filma ,, Mariupolj – Stradanje i vaskrs grada“ novinara Igora Damjanovića, u organizaciji Udruženja novinara Crne Gore i ,,Glas Holmije“, časopisa za književnost, istoriju i kulturu, održana je večeras u Polimskom muzeju. U filmu se prikazuje sa lica mjesta istina o rusko-ukrajinskom ratu kroz intervjue sa 40 ljudi, od čega su 32 građani Mariupolja, neposredni svjedoci ratnih dešavanja. Trajanje filma je 1 sat i 40 minuta,a cilj je kako se navodi – borba za istinu o rusko-ukrajinskom ratu.

Neposredno  pred početak projekcije publici su se obratili Ivan Milošević, generalni sekretar Udruženja novinara Crne Gore, Goran Kiković, profesor istorije i glavni i odgovorni urednik časopisa ,,Glas Holmije“, i Igor Damjanović, autor filma.

Igor Damjanović je novinar i stručnjak za geopolitičke odnose. Tokom svoje novinarske karijere istakao se brojnim kvalitetnim intervjuima i reportažama sa brojnih svetskih žarišta. Govori otvoreno o tehnici koja se koristi, o situaciji u gradovima pre i posle, o strategiji koju primenjuju obe strane i o običnim ljudima i njihovim životima. Igor Damjanović je bio i prvi novinar sa prostora Balkana koji je posjetio dio teritorije Ukrajine koju je ruska vojska zauzela nakon 24. februara.Više od 5 mjeseci aktivno je izvještavao iz ratne zone i sa prve linije fronta slao efektne reportaže. Piše i članke za nekoliko medija i bavi se istraživačkim novinarstvom. Ovogodišnji je dobitnik nagrade Udruženja novinara Crne Gore.