DogađajiMeđunarodna saradnja

Državni sekretar u Ministarstvu evropskih poslova i šef za saradnju u Delegaciji Evropske unije u Crnoj Gori posjetili Polimski muzej

Šef za saradnju u Delegaciji Evropske unije u CG Ingve Engstrom i državni sekretar u Ministarstvu evropskih poslova i nacionalni IPA koordinator Aleksandar Mašković posjetili su Polimski muzej u sklopu radne posjete Opštini Berane, povodom 14.oktobra – Dana evropske saradnje.

Tom prilikom dočekali su ih direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić, kao i arheolog Predrag Lutovac, i dokumentaristi Slobodan Obradović i Radule Nenadović, koji su ih sproveli kroz izložbeni prostor, upoznali sa istorijatom muzeja kao i stalnom postavkom.

Nakon obilaska muzeja, posjetili su i arheološku lokaciju Tumbarice u Donjoj Ržanici. Na ovom lokalitetu istraživanja su sprovođena u okviru projekata koji su finansirani iz Evropskih fondova i odobreni kroz poziv IPA 2 Crna Gora – Albanija 2014 – 2018. Polimski muzej je uzeo učešće i u projektu „Od hrišćanskih starina do unapređenja turizma”.

Posjetama lokalitetu Tumbarice i Polimskom muzeju prisustvovali su i predstavnici sredstava javnog informisanja.