Međunarodna saradnjaVijesti

Delegacija EU za program prekogranične saradnje posjetila Polimski muzej

Danas su u posjeti Polimskom muzeju i lokalitetu Tumbarice boravile Melanie Bride, program menadžer za program prekogranične saradnje i Liselotte Isaksson, zamjenik šefa za saradnju. Povod za posjetu su projekti koje je Polimski muzej realizovao u okviru IPA 2 poziva. Tom prilikom su ih dočekali arheolog Predrag Lutovac i dokumentarista Slobodan Obradović.Posjeti je u ime Opštine Berane prisustovao potpredsjednik Damjan Ćulafić, a u ime Regionalne razvojne agencija za Bjelasicu, Komove i Prokletije Rajka Šćekić.

Polimski muzej je u okviru IPA 2 poziva realizovao dva velika projekta. ,, Očuvanje kulturnih pejzaža Albanije i Crne Gore“ je projekat čiji je cilj bio valorizacija kulturnog i prirodnog nasleđa. Vodeći aplikant na projektu bio je Polimski muzej Berane, partner iz Crne Gore je Regionalno razvojna agencija za Bjelasicu, Komove i Prokletije, dok su sa strane Albanije partneri bili EuroPartners Development iz Tirane i Regionalni savjet Skadra.

,, Proširenje saradnje – od hrišćanskih starina do unapređenja turizma” je projekat na kom je vodeći aplikant iz Crne Gore bila Eparhija budimljansko-nikšićka, dok je Polimski muzej bio partner, a sa strane Albanije partneri u ovom projektu bili su Univerzitet iz Tirane i NVO iz Skadra.Ovaj projekat je odabran kao jedan od uspješnije realizovanih projekata u okviru IPA 2 poziva.