DogađajiVijesti

Оdržana panel diskusija u Polimskom muzeju pod nazivom ‘’Žrtva nikada nije kriva”

U cilju obilježavanja 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama, u organizaciji NVO Poligon za žensku izuzetnost – Sofija iz Berana i Opštine Berane, održana je protestna šetnja, u ulici Mojsije Zečevića, pod sloganom ‘’Ti si naša briga’’, koja je imala za cilj skretanje pažnje na probleme sa kojima se suočavaju žene u Crnoj Gori.

Na skupu su govorile: Оrganizatorka skupa, ispred NVO, Rebeka Čilović, Ana Nedić, savjetnica za rodnu ravnopravnost, i Dejana Stošić, aktivistkinja iz Beograda.

Večeras je u 19 sati održana panel diskusija u Polimskom muzeju pod nazivom ‘’Žrtva nikada nije kriva, a mi?’’. Radilo se o interaktivnoj diskusiji na kojoj je, između ostalog, bilo govora o problemu nasilja nad ženama.

Navedene aktivnosti organizovane su pod pokroviteljstvom Opštine Berane.