Učenici osnovne škole „Aleksa Bećo Đilas“ posjetili Polimski muzej

Učenici osnovne škole  „Aleksa Bećo Đilas” iz Bijelog Polja danas su  posjetili Polimski muzej.Ovom prilikom su  ih  dočekali i sproveli kroz muzej dokumentarista Radule Nenadović, i muzejski tehničar Čedo Pantović . Tokom posjete, učenici su obišli galeriju i izložbeni prostor muzeja, imali priliku da čuju interesantne informacije i upoznaju se sa bogatim kulturno-istorijskim nasleđem našeg kraja, kroz arheološku, istorijsku, etnološku, heraldičku zbirku i zbirku oružja. Takođe su imali priliku i da  u galeriji muzeja obidju  izložbu “Vjekovno kulturno nasleđe – crkve i manastiri Polimlja” i detaljno se informišu o istoj.

Posjete kao što je ova se u našoj ustanovi realizuju tokom cijele godine, sa ciljem popularizacije muzeja, jačanja svijesti o značaju očuvanja kulture, istorije, bogate i raznolike tradicije. A posebno nas raduje što će se i u narednom periodu naše kulturno blago prezentovati nekim novim grupama učenika, na obostrano zadovoljstvo i sa jednakom posvećenošću i entuzijazmom.