Međunarodna saradnjaVijesti

Stručnjak za izradu srednjovjekovnih žičanih košulja posjetio Polimski muzej [VIDEO]

Stručnjak za izradu srednjovjekovnih žičanih košulja posjetio je Polimski muzej i pritom snimio video o srednjovjekovnoj pancirnoj košulji koju posjeduje naš muzej.

Riječ je o 32-godišnjem Sebastianu Volku koji živi pored Nirnberga u Njemačkoj,  inženjeru metalurgije i nanotehnologije koji se izradom ovakvih “oklopa” počeo baviti prije 12 godina, dok zadnje dvije godine ovo radi profesionalno.Nadimak mu je “Ironskin”, a naručioci su mu pojedinci ili udruženja koja se bave oživljavanjem istorije. Ljudi koji traže njegove metalne oklope uglavnom su iz Evrope i Sjedinjenih Američkih Država.Ističe da je njihova izrada  izazov, jer uvijek treba biti spreman na improvizaciju, dodaje kako se mnogo detalja može pronaći i na njegovoj youtube stranici Ironskin.