KonzervacijaRestauracija

Restaurirana 31 umjetnička slika iz legata Miomira Miša Popovića

Polimski muzej je u toku 2023. godine restaurirao određeni broj slika iz umjetničke zbirke. Radi se o legatu Miomira Miša Popovića. Zbog lošeg stanja u kom se nalazi veliki broj slika, odlučili smo da u tri faze konzerviramo sve slike koje zahtijevaju konzervatorsko – restauratorski tretman. Ove godine je uspješno realizovana treća faza , restaurirana je 31 umjetnička slika, a restauraciju istih finasirala je Opština Berane. Plan je da narednih godina budu konzervirane, restaurirane i uramljene sve, kojih je preko 200, a za koje je muzej prethodno obezbijedio adekvatan smještaj. Glavni cilj ustanove je da se slike zaštite od daljeg propadanja, a samim tim da se njihovim uljepšavanjem i uramljivanjem učine još primamljivijim za posjetioce, kao i da se dodatno oplemeni naš izložbeni prostor i same slike kao dio stalne postavke.