Promovisana zbirka poezije “Album za prognane” pjesnikinje Rebeke Čilović

U organizaciji Centra za kulturu Berane, juče  je u galeriji Polimskog muzeja promovisana zbirka poezije “Album za prognane” pjesnikinje Rebeke Čilović. Na promociji su osim autorke govorili književnik Enes Halilović i profesorica književnosti Ljerka Petković.Program je vodila Milena Bubanja, a stihove su govorile Milica Lutovac Marković i Irina Zečević.

Rebeka Čilović, rođena je 08.07.1988. godine u Beranama. Diplomirani je pravnik.
Iza sebe ima objavljenu zbirku karatkih priča “Sloboda u slovu“  i zbirku pjesama “Zvonke smelosti“. Učesnik je mnogobrojnih manifestacija. Uvrštena je u 10 najboljih mladih stvaraoca Crne Gore. Njeni radovi zastupljni su u mnogobrojnim domaćim i inostranim časpisima.