DogađajiVijesti

Promovisan roman za djecu “Djevojčica Tara i čarobno drvo”

U punoj galeriji Polimskog muzeja, 13.decembra, održana je promocija romana za djecu ” Djevojčica Tara i čarobno drvo ” autora Žarka Vučinića. Ovo edukativno štivo proglašeno je za najbolju dječiju knjigu u 2019-oj godini. Prisutne su pozdravili Darko Stojanović savjetnik predsjednika Opštine, profesorica književnosti Branka Marsenić, kao i osnivač Znuggle preduzeća Aleksandra Obertin. Promociji su prisustvovala i djeca iz različitih osnovnih škola , a odlomke iz knjiga su podijelili sa prisutnima Maša Folić i Filip Marjanović učenici OŠ ” Bajo Jojić” iz Andrijevice. Knjiga ” Djevojčica Tara i čarobno drvo ” jeste ekološka bajka o borbi mladih za spas planete, koja propagira osnove ” Zero waste ” koncepta – Svijet bez otpada. ” Knjiga je jedan od dokaza da čovjek može da stvori magiju. Vrijeme je da se kultura promoviše na ovaj način ako želimo da bude wild beauty destinacija sa našom prirodom.” Rekao je Vučinić. Autor je svoju prvu knjigu za djecu ” Čudesni svijet puha Đorđa ” objavio 2016. godine. A dva puta je nominovan za prestižnu regionalnu književnu nagradu ” Mali princ “.