Otvorena izložba slika Vinka Stojanovića

U okviru manifestacije ,,Beransko kulturno ljeto 2022.“,  večeras je u galeriji Polimskog muzeja otvorena izložba slika Vinka Stojanovića. Stojanović je rođen 1948. u Trešnjevu kod Andrijevice. Završio je srpski jezik i književnost na Filološkom fakultetu u Beogradu. Radio je kao profesor u Beranama. Slikarstvom se bavi oko 50 godina.

U ime Polimskog muzeja prisutnima se obratila direktorica Violeta Folić, koja je pozdravila sve prisutne goste. Ona je istakla da autor iza sebe ima zavidan broj izložbi, kako samostalnih tako i grupnih, i da Polimski muzej ima čast da mu po treći put bude domaćin.Takodje je dodala da profesor Vinko Stojanović zaslužuje pažnju i poštovanje svih nas i kao profesor i kao čovjek, a naravno i kao slikar.

Izložbu je otvorila Biljana Delević, istoričarka umjetnosti. Ona je kazala da Vinkova galerija portreta nudi posmatraču mnogo priča, i da u prvi mah vam se može učiniti da posmatrate fotografiju, jer tolikom uvjerljivošću odiše njegov rad. Takodje je navela da su likovi na slikama uglavnom prikazani u anfasu, uravnoteženo spokojni, statičnog stava na neutralnoj pozadini, što doprinosi utisku o duhovnom bogatstvu portretisanog.

Na kraju se prisutnima obratio i sam autor koji se zahvalio Polimskom muzeju i Centru za kulturu kao organizatorima, kao i Opštini Berane na realizaciji ove izložbe. Pored mnogobrojnih gostiju otvaranju izložbe prisustvovali su gospodin Vuko Todorović, predsjednik Opštine Berane, i gospodin Novica Obradović, predsjednik Skupštine Opštine Berane.

Ovom izložbom završeno je ,,Beransko kulturno ljeto 2022.“