Otvorena izložba skulptura autorke Ine Martinović

U organizaciji Centra za kulturu Berane, u petak 25. oktobra, otvorena je prva samostalna izložba skulptura autorke Ine Martinović.

Ina Martinović je osnovne i specijalističke studije završila na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju. Dobitnica je nagrada za izuzetan uspjeh tokom studija i za najboljeg studenta tokom 2014/2105 godine na FLU Cetinje. Učestvavala je na brojnim kolektivnim izložbama i likovnim kolonijama.Izložbu je otvorio Novica Obradović, predsjednik SO Berane, dok je voditeljka programa bila Gorica Ćulafić, urednica kulturno – umjetničkih programa u Centru za kulturu koji je i organizator izložbe.

Slikar Luka Martinović, Inin otac, poklonio je dvije seriografije Moma Kapora Opštini Berane i Centru za kulturu. Pokloni su uručeni Dragoslavu Šćekiću, predsjedniku Opštine Berane i Slobodanki Ivanović, direktorki JU Centar za kulturu.

Svi koji žele pogledati izložbu skulptura Ine Martinović, mogu to učiniti u narednih sedam dana.

Izvor: Centar za kulturu Berane