Održana izložba djela Stevana Labudovića

U prepunoj galeriji Polimskog muzeja sinoć je održana izložba djela Stevana Labudovića, dobitnika najvećeg opštinskog priznanja Berana, nagrade ,,21. jul”. Izložbu je zvanično otvorio ambasador NDR Alžir u Srbiji i u Crnoj Gori, Nj. E. Abdelhamid Šebšub, a govorili su još i direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić, kao i potpredsjednik opštine Berane, dr Zoran Marsenić. Izložbi su prisustvovali mnogi uvaženi gosti, uključujući predsjednika opštine Berane Dragoslava Šćekića, Njegovo Preosveštenstvo Episkop budimljansko-nikšićki, Gospodin Joanikije, kao i sami autor. Tema izložbe je Alžir, sa fotografijama iz njihove borbe za nezavisnost, srpskog vojničkog groblja Deli Ibrahim u Alžiru, kao i fotografijama modernog Alžira. Za nemjerljiv doprinos i dokazane zasluge za pobjedu alžirske revolucije, Stevan Labudović je dobitnik najznačajnijih vojnih i državnih odlikovanja NDR Alžir i jedan je od najcjenjenijih prijatelja Alžira. O tome svjedoče kumstvo sa bivšim predsjednikom te zemlje, Bumedijenom, kao i činjenica da je postao nacionalni heroj Alžira. Njegova kamera, originalni filmovi i fotografije izloženi su u ratnoj zbirci Istorijskog muzeja u Alžiru, u sali velikana i  u  Vojnom muzeju, a nove generacije Alžiraca o njemu uče u redovnoj školskoj lektiri iz istorije.

20160720_201548