Konzulka ambasade Izraela u posjeti Beranama i Polimskom muzeju

Povodom najvećeg muzičkog dječjeg takmičenja ,,Crna Gora u ritmu Evrope“, u radnoj posjeti Opštini Berane boravila je zamjenica šefa misije i konzulka ambasade Izraela, gospođa Dženi Sadov.
Dobrodošlicu konzulki DŽeni Sadov, kao i direktoru ,,Crna Gora u ritmu Evrope“ Igoru Karadareviću, poželio je potpredsjednik Opštine Rade Kljajić.
On je iskoristio priliku da konzulki, pored kulturne saradnje, uputi i poziv za saradnju u oblastima privrede.
Konzulka Sadov kazala je da je u Beranama prvi put boravila tokom 2016.godine u okviru Ljetnje diplomatske škole i izrazila zadovoljstvo što će baš djeca iz Berana pjevati na hebrejskom jeziku i predstavljati pored Berana i Izrael. Ona je takođe saopštila da Misija Izraela ima zadatak da, pored kulturne saradnje, sagleda mogućnosti saradnje i u raznim drugim sferama.
Prijemu su prisustvovali i učesnici takmičenja koji će predstavljati naš grad: Paola Iritano i Aleksandra Obradović, kao i članice Plesnog kluba ,,Duga“ sa koreografom Ninom Rmuš.
Najveće muzičko takmičenje u Crnoj Gori, u saradnji sa ambasadorima Evrope i gradonačelnicima Crne Gore, na kojem će učestvovati dvadeset opština Crne Gore, od kojih će se svaka predstaviti na drugom jeziku uz direktan prenos na nacionalnoj televiziji, održaće se 29. aprila u Podgorici, a izbor najboljih pored stručnog žirija odlučivaće i SMS glasovi.
Nakon prijema gosti su posjetili Spomen kuću vojvode Gavra Vukovića, kao i Polimski muzej, gdje ju je dočekala direktorica Violeta Folić sa Radulem Nenadovićem i zajedno je poveli u obilazak muzeja uz objašnjenja na našem i na engleskom jeziku. Konzulka je bila veoma prijatno iznenađena lijepim prijemom i bogatim sadržajem muzeja, istakla da će i zbog Polimskog muzeja ponijeti sa sobom veoma lijepu sliku o našem gradu, kao i da se nada da će ponovo moći da dođe u još dužu posjetu, jer smatra da ima mnogo toga što vrijedi pogledati, a što nije imala prilike i vremena sada da učini.