Izložba likovnih radova djece i mladih iz Berana

capture1

U organizaciji Opštine Berane – Sekretarijata za sport, kulturu,omladinu i saradnju sa NVO i Javne ustanove Polimski muzej Berane, otvorena je izložba likovnog stvaralaštva učenika predškolskog vaspitanja, osnovnih i srednjih škola iz Berana.

Dječje likovno stvaralaštvo koje je zastupljeno na ovoj izložbi, kroz likovne radove učenika, bila su direktna prezentacija i manifestacija likovne kreativnosti djece i mladih Berana.

Na izložbi su predstavljena 63 likovna rada, na platnu i papiru, polaznika predškolske ustanove „Radmila Nedić“, učenika osnovnih škola „Vuk Karadžić“ , „Vukašin Radunović“, „Radomir Mitrović“, „Polica“, „Donja Ržanica“, „Lubnice“ , „Vladislav Rajko Korać“ – Štitari, te učenika Gimnazije Panto Mališić i Srednje medicinske škole „dr Branko Zogović“

Izložbu je otvorio Zoran Jojić, sekretar Sekretarijata za sport, kulturu, omladinu i saradnju sa NVO.

On je tom prilikom rekao: „ Ovaj događaj večeras, skup beranske mladosti je najljepša poruka našem gradu. Vaši radovi koji su ovdje, pred nama, predstavljaju najljepši poklon i pravo otkrivanje bogastva koju ima naša mladost. Mi imamo vas i možemo reći Berane ima budućnost koja je danas potvrdila najljepše i najtananije misli i doživljaje radosti iskazane kroz likovne radove koji su pred nama“ .

U daljem govoru on je istakao: „Ova izložba, treba da bude indikator, da, obnavljanjem nekih tradicionalnih manifestacija, koje kroz likovno izražavanje i inicijative kulturnih dešavanja djece i mladih,mogu biti pokretač i agens koji je istovremeno univerzalan ali i konkretan , podjednako ispunjen i definisan prošlošću, otvoren za sadašnjost i usmjeren ka budućnosti.

„Takav agens može da konstituiše novi gradski kulturni identitet kao izraz urbanog i u sinergiji različitih identiteta može da bude iskaz i multikulturalizma i podsticanje njihove posebnosti kao nečeg zanimljivog, privlačnog i bogatog“.

„Hvala vam na ovom što nam pružate danas! Gledajući ove radove, ubijeđen sam da Berane ima svoju budućnost koja već i ovim radovima gradi siguran svoj put“.

Na kraju su predstavnicima škola i nastavnicima – mentorima uručene zahvalnice i diplome.

Izvor:

capture2