U okviru manifestacije „Dana i Noći muzeja“ otvorena izložba „Gaser u Crnoj Gori, potreba i ponos“

U okviru manifestacije „Dana i Noći muzeja“, u utorak, 15. maja, u galeriji Polimskog muzeja otvorena je izložba „Gaser u Crnoj Gori, potreba i ponos“. Autori izložbe su kustos Draginja Radonjić, viši kustos Goran Bubanja i  kustos Goran Pajović.

Revolver Gaser zauzima posebno mjesto u istoriji Crne Gore. Ovaj projekat ima za cilj da predstavi detalje i pojedinosti vezane za upotrebu ovog revolvera u našoj zemlji.Izložba se sastoji iz 30-ak revolvera na panoima, raznih tipova, koji su bili u upotrebi od 1873. godine do II svjetskog rata, kao i originalne primjerke oružja koji su dio muzejskog fonda Arheološkog muzeja Budve i Zavičajnog muzeja u Baru. Za potrebe izložbe napravljen je dokumentarno-informativni film u trajanju 40 minuta o Gaser revolveru, koji kompleksnu priču o ovom oružju prikazuje kroz nekoliko različitih aspekata.

Izložba će trajati narednih 30 dana.