ArheologijaVijesti

Treća arheološka radionica Polimskog muzeja u sklopu festivala „Otvoreni dani nauke“

Polimski muzej je juče održao treću po redu arheološku radionicu u sklopu festivala  „Otvoreni dani nauke“.Radionica je održana na arheološkom lokalitetu Torine, opština Petnjica. Lokalitet se nalazi u neposrednoj blizini Radmanske klisure, odnosno na izlazu iz kanjona Radmanske rijeke. Riječ je o platou na kom je bivalo sezonsko naselje. Sondažna i sistematska arheološka istraživanja na ovom lokalitetu vršena su u nekoliko kampanja 2007 – 2009. godine i otkriven veoma bogat materijal iz bakarnog doba.Na radionici su učestvovali učenici O.Š. „Mahmut Adrović“ iz Petnjice.Učenici su imali prilike da se upoznaju kako sa lokalitetom tako i sa istraživačkim radom Polimskog muzeja na navedenom lokalitetu.

Jučerašnja radionica je poslednja u nizu arheološka radionica koju je Polimski muzej sproveo u sklopu festivala „Otvoreni dani nauke“. Takodje radionice su dio projekta: “Virtuelni prikaz rezultata arheoloških istraživanja kao savremena alatka za podsticanje društveno-ekonomskog razvoja zajednice; uvođenje QR kodova u interpretaciju muzejskih zbirki” koju je Polimski muzej sproveo uz podršku Ministarstva nauke Crne Gore.