Otvorena prirodnjačka izložba “Posebna je Crna Gora”

U srijedu, 3. oktobra u 18 h, u galeriji Polimskog muzeja otvorena je prirodnjačka izložba pod nazivom: „Posebna je Crna Gora“. Izložbu su otvorili Slobodan Obradović, dokumentarista Polimskog muzeja, u ime domaćina, koji je poželio dobrodošlicu prijateljima iz Prirodnjačkog muzeja s kojim Polimski muzej godinama ima odličnu saradnju, uz nadu da će se ista i još više poboljšati i produbiti, a poseban poziv je uputio školama i đacima da dođu i vide ovu vrijednu i korisnu izložbu; zatim Goran Ćulafić, kustos Prirodnjačkog muzeja u Podgorici, kao jedan od autora izložbe, koji se zahvalio na prijemu i izrazio zadovoljstvo zbog dobre saradnje dva muzeja i takođe želju da se ona nastavi; kao i Rita Barjaktarović, mr bioloških nauka.

U okviru izložbe prikazan je dio materijala iz bogatih zbirki Prirodnjačkog muzeja, koji publici dočarava bogatstvo prirodne baštine Crne Gore. Poseban akcenat je na endemičnim, zaštićenim, rijetkim i reliktnim vrstama. Osim biodiverziteta, na izložbi je predstavljen i dio geodiverziteta, sa posebnim akcentom na rude i minerale. Autori izložbe su:Lidija Polović, Nada Bubanja, Natalija Čadjenović i, već pomenuti, Goran Ćulafić.

Izložba će trajati narednih mjesec dana, dobrodošli!