Otvorena izložba slika: ,,Hommage impresionizmu“

Sinoć je u galeriji Polimskog muzeja otvorena izložba slika pod nazivom: ,,Hommage impresionizmu“, autora Todora Živaljevića Veličkog. Prisutnima se obratila direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić,a izložbu je otvorio potpredsjednik opštine Berane dr Zoran Marsenić.Na kraju se prisutnima obratio i autor izložbe koji se zahvalio na izuzetnoj posjećenosti otvaranju izložbe,kao i Polimskom muzeju na odličnoj organizaciji.Pored mnogobrojnih građana Berana,otvaranju izložbe je prisustvovao i predsjednik opštine Berane Dragoslav Šćekić.

To­dor Ži­va­lje­vić Ve­lič­ki ro­đen je u me­to­hij­skoj Pe­ći, ne­da­le­ko od Peć­ke pa­tri­jar­ši­je 1950. go­di­ne. Di­plo­mi­rao je na Fi­lo­lo­škom fa­kul­te­tu u Be­o­gra­du na gru­pi za ju­go­slo­ven­sku i op­štu knji­žev­nost. Pri­po­vje­dač je, pje­snik, ro­ma­no­pi­sac, knji­žev­ni kri­ti­čar i sli­kar. Do­bit­nik je brojnih knji­žev­nih na­gra­da. Pr­vu iz­lo­žbu akva­re­la imao je u Be­ču 1987. go­di­ne u Klu­bu ,,Sme­de­re­vo”, za­tim sli­je­de Pod­go­ri­ca 1994, Bi­je­lo Po­lje 1997, Ti­vat 1998, Nik­šić 2002, Pod­go­ri­ca 2003. i 2007. pre­ko 70 pu­ta je za­jed­nič­ki iz­la­gao.

Izložba će trajati narednih mjesec dana.