Otvorena izložba skulptura Ilije Čabarkape

Sinoć je u Polimskom muzeju otvorena izložba skulptura autora Ilije Čabarkape. Skulptor Ilija Čabarkapa rođen je  1956.godine u Vrulji, gdje  živi i stvara svoje skulpture. Do sada je imao desetak samostalnih izložbi u Bijelom Polju, Ulcinju, Vrulji, Ljubljani, Pljevljima, Kamenoj gori i Kotoru, a beranskoj publici je predstavio oko četrdeset skulptura. Njegove skulpture su na prvi pogled jednostavne, ali kada ih pažljivije pogledate vidite da iz njih, kako god da ih okrenete izlazi neki novi lik, koji u prvi mah niste primijetili.Neobično korijenje, panjevi, grane, pronađene u prirodi, nakon obrade  Ilijinom rukom pretvaraju se u žensko tijelo, mitska bića, ptice, šake, kao i u bezbroj drugih, neobičnih oblika. Izložbu je otvorio g. Emilo Labudović, a prisutnima su se obratili mr Irvin Masličić, Violeta Folić – direktorica Polimskog muzeja, kao i sam autor izložbe. U muzičkom dijelu je na violini nastupila Tea Lekić, učenica osnovne muzičke škole u Beranama.

Izložba će trajati do 15. novembra.