Otvorena izložba fotografija pod nazivom: ,,Vilini konjici, dragulji iz dva svijeta“ [Video]

Sinoć je u galeriji Polimskog muzeja otvorena izložba fotografija pod nazivom: ,,Vilini konjici, dragulji iz dva svijeta“.

Prisutnima se obratila direktorica Polimskog muzeja Violeta Folić,kao i autor izložbe mr Slavko Polak, biolog i muzejski savjetnik u Notranjskom muzeju u Postojni.Izložbu je otvorila Jelena Božović, savjetnica za kulturu u opštini Berane.

Postavka obuhvata 16 fotografija vilinih konjica, od kojih je 12 horizontalno, dimenzija 100 x 70 cm, a 4 su vertikalne, dimenzija 70 x 100 cm. Fotografije su štampane na aluminijumskim pločama, sa nazivima životinja na latinskom i slovenačkom jeziku. Izložbu prati i eksplanatorni panel sa kraćim tekstom o izložbi, kao i audio-vizuelna prezentacija (powerpoint slide show od 15 minuta, fotografije i muzika). Za izložbu je odštampan i odgovarajući katalog.

Izložba će u Polimskom muzeju trajati do 4. maja.